مقالات و اخبار سایت

بالانس مانیتوری الزامی و عدم بالانس چرخ می تواند باعث مشکلات جبران ناپذیری شود.

علائم بالانس نبودن چرخ های خودرو-بالانس مانیتوری

بالانس مانیتوری چیست ؟

بالانس چرخ یکی از مهم‌ترین موارد ایمنی است که باید رانندگان توجه ویژه‌ای داشته باشند. چه ماشین‌های سواری کوچک و چه ماشین‌های سنگین و نیمه سنگین. بالانس چرخ خودرو موجب افزایش عملکرد بهینه خودرو، افزایش عمر لاستیک خودرو و همچنین عملکرد بهتر خود خودرو می‌باشد. چک کردن بالانس چرخ‌ها یعنی چک کردن وجود و یا عدم وجود تعادل بین چرخ‌های خودرو است.‌ بالانس یعنی تعادل و اینکه تعادل میان چرخ‌های ماشین شما وجود دارد یا خیر از نکات بسیار مهمی است که باید به آن توجه داشت. این دستگاه بالانس ابزاری است حرفه‌ای که با استفاده از حسگرها و یک سری تجهیزات الکترونیکی تعادل و وزن چرخ‌های ماشین شما را اندازه می‌گیرد

دقت بالای بالانس چرخ پارسیان بسیار مشهور است همچنین با استفاده از نرم‌افزاری که در اختیار دارد یک سری اطلاعات درباره وضعیت چرخ‌های ماشین شما به شما ارائه می‌دهد. اینگونه می‌توانید از مشکلات تایرهای خودرو خود مطلع شوید.

قابلیت های دستگاه مانیتوری پی صد پارسیان

دستگاه بالانس مانیتوری برای ایجاد تعادل میان چرخ‌هایی به کار می‌رود که وزن ۶۵ کیلوگرم دارند. برای بالانس کردن هر تایر باید یک سری از ویژگی‌های آن چرخ به کامپیوتر داده شود مانند اندازه چرخ و پهنای رینگ. یک سری قابلیت‌هایی دارد که چند نمونه اینجا به شما نشان داده شده است؛

دستگاه بالانس مانیتوری می‌تواند از راه دور توسط مهندسین مجربی تست و تنظیم شود. حتی کاربرها نیز امکان تست آن را دارند.

* می‌تواند برای تمامی خودروهای سواری و کامیونتی مورد استفاده قرار گیرد.

* ارائه خدمات سراسری برای تمامی ماشین‌های سواری و کامیونی .

* ارائه خدمات سراسری ارزان در کوتاه‌ترین مدت.

* بالانس چرخ دیجیتال   قابلیت بالانس دینامیکی و استاتیکی را برای رینگ‌های آلومینیومی و همچنین رینگ‌های معمولی دارد.

بالانس کردن به موقع چرخ های خودرو چه مزایایی دارد  ؟

کاهش هزینه: به دلیل متعادل نبودن چرخ‌ها آن هم به علت پیموده شدن مسافت‌های طولانی و مصرف زیاد از تایرها در نهایت ما شاهد خرابی و فرسایش آنها هستیم. استفاده از بالانس مانیتوری این مشکل را حل خواهد کرد و موجب کاهش هزینه‌های اضافی خواهد شد.

عملکرد بهتر خودرو: به علت استفاده از دستگاه بالانس، تعادل به چرخ‌های خودرو باز می‌گردد و کارایی خودرو بهبود می‌یابد. عملاً ما شاهد کاهش مصرف سوخت و حتی افزایش کیفیت رانندگی نیز خواهیم بود.

ایمنی خودرو: افزایش ایمنی در خودرو یکی از مزایای مهم این دستگاه است. چرا که به علت وجود تعادل در چرخ‌ها، آنها از خطر خرابی به دور می‌مانند. همچنین شاهد عدم لرزش فرمان خودرو و خود خودرو نیز خواهیم بود. چرا که این لرزش‌ها و نوسانات ایمنی خودرو را به خطر می‌اندازد.

آگاهی از زمان تعویض لاستیک: اگر چرخ‌های خودرو خود را بالانس کنید می‌توانید به طور دقیق‌تری تعویض لاستیک‌های ماشین خود برنامه‌ریزی کنید و اینگونه از هزینه‌های اضافه جلوگیری و کارایی خودروی خود را بهبود ببخشید.

در این مقاله می تونیدبه صورت جامع تر مزایا م معایب بالانس چرخ ها را مطالعه کنید.

1 دیدگاه در “بالانس مانیتوری الزامی و عدم بالانس چرخ می تواند باعث مشکلات جبران ناپذیری شود.

  1. هادی گفت:

    عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *